O Nas

Gospodarstwo Ogrodnicze Zofia i Janusz Dudek

to owoc wspólnej pracy naszej rodziny. Wszystko zaczęło się w 1978 roku, kiedy to powstały pierwsze tunele foliowe.

Na powierzchni 2000 m² nasza rodzina uprawiała nie tylko pomidory ale tez ogórki, paprykę, rzodkiewkę, sałatę, koperek oraz chryzantemy. Z biegiem czasu, stopniowo rezygnowaliśmy z uprawy innych warzyw aby w stu procentach poświecić się uprawie pomidorów. W 1997  roku uprawa pomidora wyparła uprawę rzodkiewki i sałaty a po kilku latach skupiliśmy się już całkowicie na uprawie pomidora i doskonaleniu jego rożnych rodzajów.

Dużą zmianą w naszym przedsiębiorstwie było przeniesienie produkcji z Gdowa do Zagórzan w 2011 roku. Zmiana ta wiązała się nie tylko z rozszerzeniem działalności z 2000 m² na 5000 m², ale również z rozwojem technologicznym na dużą skalę. Zrezygnowaliśmy, z dziś już niepraktycznych i niepostępowych tuneli foliowych, na rzecz nowoczesnej szklarni Venlo typu holenderskiego, gdzie uprawa pomidora jest znacznie usprawniona, dzięki licznym udogodnieniom i urządzeniom, które sprawiają, że prace są bardziej zmechanizowane, a pielęgnacja roślin i zbiór owoców, sprawniejszy i przyjemniejszy.

Dziś, naszą szklarnie możecie znaleźć w Zagórzanach jej budynek nieciężko przeoczyć. Obiekt imponujących rozmiarów wznosi się na wzgórzu południowym. Uprawa pomidorów ma charakter sezonowy – zapraszamy co roku, po rozpoczęciu sezonu w kwietniu i przed jego zakończeniem w okolicach listopada.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w artykule gazety

„Mój Gdów”  :

W królestwie pomidorów